تبلیغات
طلبه - مطالب دی 1394 ارسال سوال از اینكه به این وبلاگ سر زدید ممنونیم.............حتما به سؤال شما هم جواب داده میشه... ولی ممكنه به دلیل حجم بالای سوالات چند وقتی طول بكشه.....مطمئن باشید پاسخ داده میشه
 
طلبه
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهمنیار کیانی
مطالب اخیر
نویسندگان
درمان سنگ کلیه با داروی جامع امام رضا علیه السلام
با آب ترب یا سداب برای سنگ کلیه:اولین و پرتجربه شده‌ترین بیمارى و ناراحتى‌اى که به وسیله این دارو درمان شده و بسیار هم عالى جواب داده است، مشکل سنگ کلیه است. آبى که باید به همراه این دارو مصرف شود، آب سُداب یا آب ترب یا تربچه پخته شده مى‌باشد.
اثرى که این دارو بر روى سنگ کلیه اعمال مى‌کند، این است که سنگ را پودر کرده و دفع مى‌کند، یعنى حتى بیمار متوجه دفع سنگ از مجارى ادرارى نمى‌گردد.
در حالیکه امروزه اگر فردی مشکل سنگ کلیه داشت، در سایزهاى کوچک که عمل سنگ‌شکن بر روى وى اِعمال نشده و داروهاى تجویزى هم، اثری فوری و عالى ندارند؛
در سایزهاى بزرگ هم که عمل سنگ‌شکن انجام مى‌شود، همانطور که از نام آن پیداست، سنگ درون کلیه را شکسته و چند تکه کرده و رها مى‌کنند، که در نهایت این عمل، یا منجر به سختى دفع سنگهاى خورد شده و آزرده شدن و مجروحیت مجارى ادرارى و… مى‌گردد و یا خداى ناکرده در حالب و یا در مثانه جمع شده و عمل دفع ادرار را به شدت مشکل‌تر از قبل مى‌نماید.
نحوه‌ی مصرف این دارو برای دفع سنگ کلیه به این نحو است که: مقدار ۵۰ گرم سُداب برای مصرف یک وعده + ۵ لیوان آب، یا مقدار ۳۰۰ گرم ترب (ترجیحا سفید) + ۶ لیوان آب، و یا در صورت نبود ترب، به همان مقدار تربچه (ریشه‌های قرمز رنگ آن، بدون برگ) را به قطعات کوچک تقسیم کرده و با حرارت ملایم آنقدر بجوشانید تا آب باقیمانده، به اندازه‌ی یک لیوان برسد.
یک لیوان آب باقیمانده را صاف کرده و هنگامی که ولرم و آماده خوردن شد، اندازه‌ی یک گندم، تا نهایتاً اندازه‌ی یک نخود از داروی جامع رضوی را داخل آن حل کرده و میل نمائید.
احتمالاً برای برخی از افراد و یا برای سنگ‌های با حجم بالا این عمل نیاز به تکرار مجدد خواهد داشت.
در این زمینه روایتی وجود دارد که این مطلب را تأیید می‌کند: در کتاب طب الائمه صفحه ۹۱ آمده است که شخصى به امام جواد(ع) از ناراحتى سنگ کلیه شکایت کرد.

حضرت فرمودند: واى بر تو! مگر از داروى جامع، «داروى پدرم» خبر نداری؟ گفتم: ای سید و سرور من! برایم توصیفش کنید.

حضرت فرمود: نزدما موجود است. کنیزک! آن کوزهٔسبز رنگ را بیاور. راوى مى‌گوید: کنیزِ حضرت کوزهٔ سبز رنگ را آورد و حضرت به اندازهٔ یک حبه از آن بیرون آورده و فرمودند: این مقدار دارو را با آب سداب یا با آب ترب پخته شده میل کن؛ انشاءالله بهبود مى‌یابى.

راوى مى‌گوید: آن را با آب سداب خوردم، پس به خدا قسم که دیگر تا به امروز دردش را احساس نکردم. تجربه نشان داده است که در برخی از افراد با آب سداب و در برخی دیگر با آب ترب یا تربچه تأثیر بهتری مشاهده می‌گردد؛ لذا به همین دلیل است که حضرت هر دو نوع گیاه داروئی را قید فرمودند.

توصیه می‌شود، آقایان ابتدا از آب ترب یا تربچه پخته شده استفاده نموده و در صورت عدم حصول نتیجه، آب سداب را مصرف نمایند؛ هرچند با توجه به اینکه راوی مَرد بوده است، آب سداب را مصرف کرده و نتیجه گرفته است
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 30 دی 1394 :: نویسنده : بهمنیار کیانی
متن کامل پرسش
سوال 1 : من جوانی24 ساله، مجرد و دانشجوی پزشکی خوابگاهی هستم. دیگران مرا فردی(خیلی) مذهبی می دانند و چنین نیز بوده ام اما متأثر از محیط تهران، دانشگاه، دوستان ناباب ایمانم دچار فرودهایی شد و در نهایت تابستان امسال با ورود ناگهانی به اینترنت دچار گناه شدم، گناهانی که از فکر کردن به آنها هم دچار شرم می شوم و آخر هم نداشت و به جاهایی کشید که ... یک ماه است توبه کرده ام، به رحمت او امید دارم اما
1. باوجود توبه، روزه، گرسنگی، دوستان صالح، احتیاط در آنچه به قلبم وارد می شود، نماز و ... افکار شهوت انگیز و تصاویر آنچه دیده و کرده ام آزارم می دهد. رفاقتم با دوستانم را تحت تأثیر قرار داده، در ایمانم اثر بسیار بدی دارد، درس خواندنم را متأثر ساخته علاوه بر آنکه خود زمینه گناه است، نمی دانم چه کنم؟ با کسی هم نمی توانم مشورت کنم، خواهش می کنم راهنماییم کنید.
2. حتی قبل این دوران سیاه هم دچار رفاقتهای شیطانی شده بودم البته با دوستانم که در حد فکر بود که آن هم بی تأثیر از گناه چند سال قبلم نبود و نظر رحمت خداوند مرا حفظ کرد و حال بدتر، چه کنم؟ در ضمن فعلا امکان ازدواج برایم فراهم نیست.


پاسخ اجمالی

افکار شیطانی در ذهن هر کسی خطور می کند، اما انسان باید برای این افکار جایگزینی پیدا نماید و آن را به سمت خوبی ها ببرد تا استمرار پیدا نکرده و موجب اعمال ناپسند و گناه نشود. می توان با پرکردن اوقات فراغت توکل، توسل، خواندن دعاهای وارده از معصومین ، و ... افکار شیطانی را از خود دور کرد.


پاسخ تفصیلی

افکار انسان ها مانند اتومبیلی است، که اگر کنترل نشود ممکن است به هر طرف برود، اما یک راننده ماهر می تواند آن را در یک مسیر صحیح به حرکت در آورده و به سر منزل مقصود برساند. برای کنترل و هدایت افکار سعی و تلاش زیادی لازم است تا دچار وسوسه های شیطانی نشود. اگر انسان اثرات و عواقب افکار ناپسند را در نظر داشته باشد سعی خواهد کرد فکر خود را در مسیر صحیح هدایت کند.

بعضی از راه های کنترل غرایز جنسی و افکار شیطانی و شهوانی عبارتند از:

1. خرد ورزی: یکی از راه های مهار احساسات و افکار ناپسند و متعادل ساختن غریزه جنسی استفاده از نیروی خرد وعقل است؛ حضرت امام علی(ع) می فرماید:« به درستی که از برای دلها اندیشه ها و خواهش های بدی باشد و عقل ها منع می کند از آنها ». [1] بنابراین، عقل نگهبان خیر خواهی است که مانع طغیان غرایز می شود؛ کسی که عقل را راهنمای خود قرار دهد، لذت آنی و لحظه ای را بر لذت دائمی ترجیح نمی دهد و با در نظر گرفتن مفاسد و نتایج شهوت رانی و بی بند وباری، از پیروی بی قید و شرط تمایلات و افکارنفسانی و شیطانی پرهیز می کند. البته عقل ضعیف و ناتوان هرگز قادر به مهار احساسات تند و سرکش دوران جوانی نیست، بلکه باید عقل را نورانی کرد و آن فقط با انجام اعمال نیک و با توکل به خدای تعالی و توسل به امامان معصوم (ع) میسر است؛ حضرت امام علی (ع) فرمودند:« ذکر و نام ما اهلبیت موجب شفای بیماری روحی، روانی و جسمی خواهد شد ». [2]

2. خدا محوری : به طور طبیعی در هنگام بلوغ و فشار غریزه جنسی عقل به تنهایی قادر به کنترل شهوت نیست؛ در این شرایط به سلاحی برنده تر نیاز است و آن تقوی و عشق به خدا ودر یک کلمه خدا محوری است. با رعایت تقوی نه تنها انسان از محیط گناه آلود و شهوت انگیز دوری می کند، بلکه برای او چنان حالتی ایجاد می شود که حتی با ورود به ورطه گناه می تواند خود را حفظ کند.

قرآن مجید می فرماید:« پرهیزگاران هنگامى که گرفتار وسوسه‏هاى شیطانى که پیرامون وجود آنها در گردش است مى‏شوند به یاد خدا مى‏افتند و بینا مى‏گردند ». [3] پس، اگر کسی توجّه ‏کند که خدا کارش را مى‏بیند و حرفش را مى‏شنود، همین توجّه به حضور خداوند، سبب ترک گناه مى‏شود. چنان که امام صادق (ع)درباره‏ این آیه فرمود: « وسوسه گناه به سراغ بنده مى‏آید، او به یاد خداوند مى‏افتد، متذکّر شده و انجام نمى‏دهد». [4]

مثلاً حضرت یوسف (ع) با استفاده از قدرت معنوی وتقوا خود را از آلوده شدن به گناه حفظ کرد. خدای متعال به وسیله مقررات دینی، پسران و دختران را در حیطه شرع محدود می کند و از طغیان غریزه باز می دارد که مهم ترین آنها ارتباط خلق وخالق یعنی نماز و روزه است؛ قرآن کریم نماز را یک عامل بازدارنده از گناه می داند آنجا که می فرماید :«نماز آدمی را از کارهای زشت باز می دارد». [5]

طبیعت نماز از آنجا که انسان را به یاد نیرومندترین عامل بازدارنده یعنى اعتقاد به مبدء و معاد مى‏اندازد، داراى اثر بازدارندگى از فحشاء و منکر است. تمام اجزاء نماز موجى از معنویت در وجود او ایجاد مى‏کند، موجى که سدّ نیرومندى در برابر گناه محسوب مى‏شود. منتها هر نمازى به همان اندازه که از شرایط کمال و روح عبادت برخوردار است نهى از فحشاء و منکر مى‏کند، گاه نهى کلى و جامع و گاه نهى جزئى و محدود. ممکن نیست کسى نماز بخواند و هیچ گونه اثرى در او نبخشد هر چند نمازش صورى باشد هر چند آلوده گناه باشد، البته این گونه نماز تأثیرش کم است، این گونه افراد اگر همان نماز را نمى‏خواندند از این هم آلوده‏تر بودند.

روشنتر بگوئیم: نهى از فحشاء و منکر سلسله مراتب و درجات زیادى دارد و هر نمازى به نسبت رعایت شرایط داراى بعضى از این درجات است. [6]

3. برای انجام و یا ترک هرکاری باید اراده و تصمیم جدی داشت؛ پس،برای ترک افکار ناپسند باید اراده جدی داشت.

4. از مشاهده انواع عکس ها و فیلم ها و مناظر شهوت انگیز به شدت پرهیز شود. [7]

5. دوری از خیال پردازی و فکر کردن در مسائل شهوانی: برای پیشگیری از انحراف جنسی باید اندیشه را از نفوذ شیطانی دورنگه داشت؛ زیرا گام نخست در انحراف، فکر کردن در باره آن است. حضرت امام علی (ع) می فرماید:« کسی که در اطراف گناه بسیار بیندیشد، سر انجام به آن کشیده خواهد شد ». [8] اگر چه طرد افکار شیطانی در آغاز برای جوان مجرد بسیار دشوار است اما با استقامت و تمرین و ممارست مداوم می تواند قوه تخیّل خود را کنترل کند؛ همانطور که هر چیزی در اثر تمرین زیاد به دست می آید.

6. پر کردن اوقات فراغت : یکی از عوامل پیدایش افکار شهوانی و انجام گناه، بیکاری است. و سعی کنید همیشه مشغول به کارهای مفید باشید ( مطالعه کتابهای غیر شهوت انگیز- ورزش سنگین و...) و به یاد داشته باشید بیکاری مساله ای است که اگر از آن دوری نکنید ممکن است شما را به هر چیزی وادارد.   [9]

پیامبر اکرم (ص) می فرماید:« دو خصلت برای بسیاری از مردم مایه فتنه است: سلامت بدن و بیکاری ». [10]

نتیجه این که، با توکل بر خدا و توسل به ائمه اطهار (ع) می توان بر هر مشکلی – چه روحی و چه جسمی – پیروز شد و افکار شیطانی در مورد گناهی را کنترل کرده و به مرور زمان از ذهن پاک کرد و این هم صبر و استقامت می خواهد؛ اما این توکل و توسل باید همراه با انجام یک سری اعمالی باشد که ذکر شد.

برای آگاهی بیشتر رجوع کنید به سؤال 6145 ، نمایه: خود ارضایی و توبه.

[1] . خوانساری، آقا جمال الدین، شرح بر غررالحکم ، ج 2ص 500   ان القلوب خواطر سوء والعقول تزجر منها؛ نشر دانشگاه تهران، چاپ اول، 1366شمسی.

[2] . مجلسی، محمدباقر، بحار الانوار، ج2، ص145، حدیث 10، مؤسسة الوفاء، لبنان.

[3] . اعراف، 201:" إِنَّ الَّذِینَ اتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّیْطانِ تَذَکَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُون "

[4] . عروسی حویزی، عبد علی بن جمعه، تفسیر نورالثقلین، ج2، ص112، حدیث شماره 414، انتشارات اسماعیلیان، قم، چاپ چهارم، 1415 قمری.

[5] . عنکبوت، 45:"... إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَر..."

[6] . مکارم شیرازی، ناصر، تفسیر نمونه، ج16، ص 284 و 285، دارالکتب الاسلامیة، تهران، چاپ اول، 1374 شمسی.

[7] . اقتباس از سؤال 6145.

[8] . خوانساری آقا جمال الدین، شرح غررالحکم ، ج 5، ص 321، حدیث 8561؛ "من کثر فکره فی المعاصی دعته الیها"

[9] . اقتباس از سؤال 6145.

[10] . تحف العقول، ترجمه: جنتی، احمد، ص 65، مؤسسه امیر کبیر، تهران، چاپ اول، 1382 شمسی.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :