ارسال سوال از اینكه به این وبلاگ سر زدید ممنونیم.............حتما به سؤال شما هم جواب داده میشه... ولی ممكنه به دلیل حجم بالای سوالات چند وقتی طول بكشه.....مطمئن باشید پاسخ داده میشه
 
طلبه
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهمنیار کیانی
مطالب اخیر
نویسندگان
یکشنبه 24 خرداد 1394 :: نویسنده : بهمنیار کیانی
ماهواره وسیله اى است دو بعدى وآثار مخرب آن بیشتر از آثار مفید وآموزنده اش مى باشد. 
استفاده از ماهواره داراى اثرات سوئى است كه در مواردى اصلاح این اثر، مشكل ویا غیر ممكن خواهد شد. 
از اثرات ماهواره این است كه به صورت نا خود آگاه پیام هاى منفى را ارسال كرده به نحوى كه در روح وجان مخاطب اثر گذار بوده وانسان را به مسیر هاى غیر واقعى ونادرست سوق مى دهد. 
اثرات ماهواره را مى توان در سه حوزه اعتقادى، فرهنگى- اخلاقى وسیاسى مورد بررسى قرار داد واین اثرات در مورد جوان عمیق تر وشدید تر مى باشد: 
الف) اعتقادى 
از آن جا كه هر انسان به لحاظ ایدئولوژیك داراى یك سرى مبانى واعتقاداتى مى باشد ورفتار او نیز مطابق با نوع تفكر او به جهان وخداوند هست پس باید از این مرزهاى اعتقادى دفاع كرده وآن ها را به نحو احسن بشناسد ومهمترین دشمن در عرصه ى اعتقادات، شبهات وتلقین ها ى نا درست بوده ودر زمان فعلى این شبهات با رنگ ولعاب زیباتر خود را بروز مى دهند. 
متاسفانه ماهواره در شمار ابزارهایى قرار گرفته كه به مرزهاى عقیدتى انسان ها خصوصا اسلام وبه ویژه ى مكتب تشیع حمله ور شده و قصد دارد اساس این مكتب را در هم بریزد البته نا گفته نماند اغراض سیاسى در این مساله بى تاثیر نیست. 
ب) فرهنگى واخلاقى 
همان طور كه مى دانید هویت انسانى به فرهنگ وتمدن او بر مى گردد وانسانى كه داراى فرهنگ وتمدن نباشد دچار بحران هویت گشته واز او یك شخصیت كاملا وابسته ومتكى به دیگران مى سازد ودائما چشمش به دیگران بوده تا خود را مو مو همانند آن ها قرار دهد واین مطلب به ویژه در مورد ملت ایران كه داراى فرهنگ كهن واصیل مى باشد بسیار خطرناك بوده وتهدیدى بسیارى جدى به شمار مى آید واز طرفى قوام جامعه به اخلاق ورعایت اخلاقیت افراد جامعه مى باشد و زمانى كه انسانیت، حریم هاى شخصى، خانواده و... از بین برود چنین جامعه اى از درون خالى شده وباتلنگرى در هم مى ریزد واین مساله در مورد جوانان ونوجوانان مهم تر است ماهواره از طریق پخش فیلم هاى سكس وغیر اخلاقى كه نتیجه اى جز بى بند وبارى، بى حیایى، مشوش شدن ذهن جوان و... ندارد به این مقصد پلید دست پیدا مى كند. وبر همین اساس استفاده از برنامه هاى ماهواره در نظر مراجع حرام اعلام شده است. 
نظرات برخى از مراجع: 
استفاده از برنامه‏هاى مفید و مشروع (مانند برنامه‏هاى علمى و قرآنى) هر چند فى نفسه مانعى ندارد ولى با توجه به اینكه برنامه‏هایى كه از طریق این دستگاه پخش مى‏شود غالباً در بردارنده آموزش افكار گمراه كننده و تحریف حقایق و برنامه‏هاى لهو و فساد هستند، استفاده از ماهواره جایز نیست.(1) 
ج) سیاسى 
از آن جا كه دشمنان ما با مساله ى نظامى موفق به پیشبرد اهداف خود مبنى بر تصرف وتسخیر ایران نشدند بر همین اساس از ابزارهایى مانند ماهواره، اینترنت و... كمك گرفته اند ومردم یك كشور را از طریق القا ى شبهات وحرف هاى غیر واقعى نسبت به نظام دلسرد كرده وانها رابه نوعى به دشمنى با نظام دعوت مى كنند واین اقدام از طریق راه هاى مختلف و در ظاهرى بسیار زیبا با اظهار كمك به مردم یك كشور صورت مى پذیرد. 
(1) آیت اللّه خامنه‏اى، اجوبه، س 1183 و 1215 آیت اللّه مكارم، استفتاءات، ج 1، س 1609 و. 829 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic