ارسال سوال از اینكه به این وبلاگ سر زدید ممنونیم.............حتما به سؤال شما هم جواب داده میشه... ولی ممكنه به دلیل حجم بالای سوالات چند وقتی طول بكشه.....مطمئن باشید پاسخ داده میشه
 
طلبه
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهمنیار کیانی
مطالب اخیر
نویسندگان

پرسشگر گرامى، در رابطه با سوالى كه مطرح كرده‏اید توجه شما را به نكات زیر جلب مى‏كنیم:

1- شایسته است در رساندن همسر خود به اوج لذّت جنسى (ارگاسم) با روانشناسى جنسى همسرتان آشنا گردید: توجه نمایید كه همسرتان در چه لحظه اى به برقرارى رابطه جنسى تمایل دارد. این مسأله بیشتر بستگى به این دارد كه تا چه حد ایشان را از نظر خصوصیات جنسى بشناسید زیرا اغلب بدین صورت است كه زنان از ابراز تمایل زبانى و كلامى به چنین عملى با وجود تمایل فراوانى كه به آن دارند به دلایل مختلفى از جمله فرهنگى ممانعت مى ورزند زیرا بدین گونه برداشت مى كنند كه شاید در موضع تهمت قرار گیرند و.... در این زمینه بیشتر باید از تجربیاتى كه خود در مورد ایشان كسب نموده اید بهره گیرید و با كنار هم قرار دادن آن تجربه ها به آگاهى مورد نظر برسید مثلاً ممكن است همسرتان در این گونه موارد از عطر بخصوصى استفاده نماید و یا لباسهایى را بپوشد كه به نوعى بخواهد شما را تحریك نماید. به هر حال اغلب زنان تمایل دارند كه مردها در اقدام به برقرارى رابطه جنسى پیش قدم گردند و خود سعى مى كنند بیشتر با زبانى غیر از گفتار و كلام به صورت نشانه هایى كه از خود بروز مى دهند اقدام به بیان چنین تمایلى نمایند.

2- در رسیدن به اوج لذّت جنسى، كه علامت آن انزال در زن و مرد است، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولاً مردان بسیار زودتر از زنان به این مرحله مى رسند ولى همانطور كه مى دانید ارگاسم در زنان از فرایند پیچیده ترى نسبت به مردان برخوردار است، به همین دلیل زمان بیشترى مى‏برد تا یك زن به اوج لذّت جنسى و به ارگاسم برسد. (به طور میانگین 10 تا 20 دقیقه).

توضیح اینكه براى رسیدن به اوج لذّت جنسى چه از لحاظ روانى و چه جسمى، «تحریك جنسى» لازم است. به تنها چیزى كه نیاز مى باشد این است كه نقاط حساس بدن طرفین به خوبى شناخته شود. شما مى توانید در حالى كه بدن خود را به بدن همسرتان مى مالید خود را ارضا نمایید و یا حتى از تماس از ناحیه رانها استفاده كرده و به اصطلاح ران مالى نمایید.

3- معاشقه و ناز و نوازش طرفین نیز از روشهاى ارضا ءكننده به شمار مى آید به گونه اى كه بدون دخول آلت نیز مى توان به اوج لذّت جنسى رسید.

4- اساساً تمام نقاط بدن قابلیت تحریك جنسى را دارند اما برخى نقاط به دلیل تراكم رشته هاى عصبى مربوط به لذّت جنسى، به عنوان ارگان هاى جنسى شناخته مى شوند. این نقاط در بدن زنان پراكنده تر و فراوان ترند و علاوه بر دستگاه تناسلى، نوك پستانها، باسن و حتى لاله گوش، قوزك پا و یا گردن را در بر مى گیرد. لب و دهان نیز به دلیل پوست نازك خود مى توانند حساسیت زیادى نسبت به تحریك جنسى داشته باشند. نقاطى در دستگاه تناسلى زن وجود دارد كه با لمس كردن آنها مى توان بیشترین لذّت را به او داد. مكیدن زبان زن توسط مرد و بالعكس، براى هر دوطرف تحریك كننده است. 

5- ملاعبه یعنى تحریك زن از طریق لمس و مالش بدن، در آغوش گرفتن، دلنشین، نازك حرف زدن با یكدیگر و گفتن حرف هاى عاشقانه و بوسه و نوازش بر یكدیگر احساس طرف مقابل را نسبت به هم افزایش مى دهد.


6- كلیتوریس (بظر)، عضو نعوظى زن مى باشد و عبارت است از یك برجستگى در جلوى فرج كه در محل اتصال لبهاى كوچك واقع شده است، تحریك این عضو توسط انگشتان دست یكى دیگر از راههایى است كه حتى مى تواند بدون آسیب به بكارت باعث ایجاد لذّت جنسى در طرفین گردد. 

7- یك زن عادى براى رسیدن به اوج لذّت جنسى، باید از احساسات شهوانى كه از یك طرف به رحم و مهبل و از طرف دیگر به كلیتوریس او بستگى دارد، بهره مند گردد. در نتیجه نزد زن دو منطقه قابل تحریك جنسى به وجود مى آید، از یك سو كلیتوریس و از سوى دیگر، جدار مهبل و سر رحم لذا از نظر حسى دو گروه زنان وجود دارند: 

الف- گروه كلیتوریسى ب- گروه مهبلى ج‏رحمى. 

در گروه اول، معمولاًهنگام عمل نزدیكى، تماس ریشه آلت مرد با كلیتوریس زن، سبب تحریك و نعوظ كلیتوریس شده، زن از همان ابتداى مقاربت احساس لذّت فراوان مى كند. از این رو مى توان گفت كه حساسیت گروه زنان كلیتوریسى غالباً بدون نقص است و این حساسیت پیشرس بوده، شروع آن از دوران كودكى است و ممكن است در تمام طول حیات ادامه پیدا كند. 

اما در گروه دوم، احساس لذّت آنى نیست یعنى پس از ادخال با وجود تماس آلت مرد با جدار مهبل و سر رحم، زن بلا فاصله احساس لذّت زیاد نمى كند بلكه پس از ادخال، لحظه اى وقت لازم است تا جدار مهبل و سر رحم نیز تحریك شود و زن از این دو ناحیه نیز احساس لذّت نماید. 

براى اینكه زن به اوج لذّت جنسى برسد، لازم است در موقع عمل مقاربت هم از ناحیه كلیتوریس و از ناحیه سر رحم و جدار مهبل تحریك شود. در غیر این صورت یعنى هر گاه در حین روابط جنسى فقط حساسیت كلیتوریسى موجود باشد و احساس مهبلى ج رحمى در آن شركت نكند یا بالعكس، باید قبول كرد زن دریك حالت نیمه شهوانى و تحریك نیمه كامل قرار گرفته است. 

8- نكته اى كه در اینجا باید بر آن تأكید كرد این است كه در انسان برخلاف سایر جانداران، كیفیت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسى غریزى نبوده، بلكه آموختنى است و باید روش صحیح آن را یاد گرفت، گرچه اصل وجود غریزه جنسى غریزى و فطرى است. به همین دلیل یكى از آموزه هاى ضرورى براى هر پسر و دختر جوان كه تصمیم دارند ازدواج كنند این است كه دانستنى هاى لازم براى این كار را یاد بگیرند. این دانستنى ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نیازهاى عاطفى یكدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن، شناخت راه هاى مختلف همبستر شدن، آگاهى از راه هاى جلوگیرى از باردارى، تنظیم خانواده، آگاهى از احكام شرعى آن اعم از زمان و مكان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن، رعایت بهداشت ظاهرى مثل مسواك زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهى از نكات بهداشتى آمیزش و رعایت آن، آگاهى ضمنى از اختلال هاى جنسى كه در صورت وقوع، سریعاً براى معالجه اقدام كنند و صدها نكته ریز و درشت كه بیان آنها در این متن مقدرو نیست و براى فراگیرى آن لازم است به كتاب هاى مفیدى كه در این زمینه تألیف شده مراجعه كنید. 

1- سعى كنید دستورات اسلام را در هنگام آمیزش به كار ببرید. 

2- دلنشین، نازك و گفتن حرف هاى عاشقانه و بوسه و نوازش بر یكدیگر احساس طرف مقابل را نسبت به هم افزایش مى دهد. 

3- از تكرار عمل آمیزش در مكان واحد بپرهیزید. سعى كنید با تغییرات و لو اندكى كه در مكان همبستر شدن ایجاد مى كنید، تنوع و هیجان جدیدى ایجاد كنید. 

4- براى همبستر شدن با همسرتان حتماً از قبل برنامه ریزى داشته باشید تا رسیدن به روز و ساعت موعود، سبب افزایش شادى و نشاط در شما و وى گردد. 

5- با مطالعه كتاب هایى كه در زمینه آمیزش تدوین شده، سعى كنید با در پیش گرفتن روش هاى گوناگون براى آمیزش، لذّت بیشترى از ارتباط جنسى خود ببرید. 

6- در یادداشت هاى خود (مثل پیام هاى كوتاه) براى همسرتان از جملات زیبا، دلنشین، دوست داشتنى و مهیّج استفاده كنید تا هنگام برگشت شما به منزل، اشتیاق و میل به دیدن شما در او بیشتر شود. 

7- استفاده از عطر، یكى دیگر از عواملى است كه در تحریك شدن زن و مرد دخالت دارد، سعى كنید بر اثر تجربه دریابید كه همسرتان نسبت یه چه عطرى متمایلتر است. 

8- مكیدن زبان زن توسط مرد و بالعكس، براى هر دوطرف تحریك كننده است. 

9- در روایات فراوانى تصریح شده است كه یكى از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه یعنى تحریك زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است. در حدیثى آمده است، مردى كه قبل از نزدیكى با همسرش ملاعبه كند، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار مى گیرد. 

10 ج پس از هر بار نزدیكى و برقرارى رابطه جنسى با همسرتان سعى كنید در مورد موفقیت آمیز بودن و یا نبودن آن با همسرتان گفتگو نمایید و در مورد تصحیح آن از وى پیشنهاد بگیرید. 

نكته پایانى 

شایسته است زن و شوهر سعى كنند از ساختمان جنسى خود اطلاعات كافى بدست آورده و با همدیگر قسمت كنند تا طرف مقابل از آن براى برقرارى رابطه جنسى مؤثر بهره گیرد. 

كتب پیشنهادى 

1- ازدواج مكتب انسان سازى، شهید دكتر پاك‏نژاد، ج 2 

3- راهنماى خانواده (آشنایى با مسائل جنسى و زناشویى)، على اكبرى، با مقدمه دكتر غلامرضا باهر 

3- حلیه‏المتقین، علامه مجلسى 

4- بهشت خانواده، دكتر مصطفوى 

5- بهداشت ازدواج از نظر اسلام، دكتر صفدر صانعى 

6- ازدواج و مسائل جنسى، گروهى از نویسندگان 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic