ارسال سوال از اینكه به این وبلاگ سر زدید ممنونیم.............حتما به سؤال شما هم جواب داده میشه... ولی ممكنه به دلیل حجم بالای سوالات چند وقتی طول بكشه.....مطمئن باشید پاسخ داده میشه
 
طلبه
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهمنیار کیانی
مطالب اخیر
نویسندگان
دشمنى آمریكا با نظام جمهورى اسلامى ابعاد مختلف را در بر مى گیرد كه به برخى از مهمترین این ابعاد اشاره مى كنیم 
1- پایبندى به اسلام ناب و ارزشهاى اسلامى، یكى از عمده ترین دلایل دشمنى آمریكا با جمهورى اسلامى پایبندى آن به اسلام و ارزشهاى اسلامى است. مقام معظم رهبرى در این باره فرمودند: «والله آمریكا از ملت ایران از هیچ چیزشان به قدر مسلمان بودن و پایبند به اسلام ناب محمدى بودن ناراحت نبست او مى خواهد شما از این پایبندى دست بردارید او مى خواهد شما این گردن برافراشته و سرافراز را نداشته باشید.» (روزنامه جمهورى اسلامى، 69/ 2/ 12) 
2- استقلال طلبى جمهورى اسلامى، جمهورى اسلامى ایران به دلیل استقلال طلبى و زیر بار مارتین ایندایك (معاون خاور میانه اى وزارت خارجه آمریكا) گستاخانه تصریح مى كند مجازات و تنبیه انقلاب اسلامى درس عبرتى بر كشورهایى خواهد بود كه در مسیر استقلال و رهایى از سلطه آمریكا گام بر مى دارند. (روزنامه كیهان، 78/ 1/ 26) نوام چامسكى نظریه پرداز مشهور آمریكایى نیز معتقد است دشمنى ها و كینه توزیهاى آمریكا نسبت به جمهورى اسلامى به دلیل استقلال طلبى این كشور است و مى گوید: جمهورى اسلامى ایران از نظر آمریكا غیر قابل پذیرش است چون از استقلال خود چشم پوشى نمى كند. (روزنامه رسالت، 80/ 2/ 27) مقام معظم رهبرى در این باره فرمودند: «دشمنى آمریكا و استكبار جهانى با ایران اسلامى به خاطر حركت قدرتمندانه مردمى است چون ایمان مردم، علاقه مردم به استقلال و اطمینان به نفس مردم به ضرر آنهاست آنها مى خواهند كشور ما را همیشه وابسته نگه دارند، آنها مى خواهند از لحاظ فرهنگى، اقتصادى و سیاسى كشورهاى این منطقه را وابسته به خودشان نگه دارند. وقتى كشورى مستقل است و اطمینان به نفس دارد و با اعتماد به خود در راهى كه او را به سمت اهداف والا مى رساند حركت مى كند طبعاَ اینها ناراضى مى شوند. نارضایتى دشمنان جهانى ما به این خاطر است. آنها وقتى راضى مى شوند كه ملت ایران اختیار دین و فرهنگ و اقتصاد خود را یكسره به آنها بسپارد. ملت ایران امروز بیدار شده است و زیر بار چنین زور گویى ها و قلدرى هایى نمى رود.» (پایگاه اطلاع رسانى دفتر مقام معظم رهبرى، بیانات مقام معظم رهبرى در اجتماع مردم رفسنجان، 84/ 2/ 18) همچنین فرمودند: «آنها در واقع از شكل گرفتن، ایران قدرتمند، مستقل، اسلامى، پیشرفته و برخوردار از فناورى مدرن نگرانند و سعى مى كند با جار و جنجال راه پیشرفت ملت ایران را سد كنند و این كشور را همیشه نیازمند خود نگه دارند. 
» (همان، سخنرانى مقام معظم رهبرى در اجتماع مجاورین و زائرین حرم رضوى، 84/ 1/ 1) همچنین فرمودند: «ملت ایران كارى كرده است كه قدرتى مثل قدرت امروز آمریكا و دستگاه استكبارى، در مانده است. آن كار این است كه ملت و دولت ایران و نظام جمهورى اسلامى اعلان كرده است كه مى خواهد مستقل باشد و در راه آرمان هاى بلند خود، بدون اجازه خواستن از هیچ قدرتى حركت كند و باقى بماند، همین را این ها نمى خواهند. (نكته هاى ناب، گزیده بیانات رهبر فرزانه انقلاب در جمع دانشجویان و دانشگاهیان، نظام و انقلاب، استكبار جهانى، 3، قم: نشر معارف،، 1388 ص، 94 بیانات مقام معظم رهبرى در دیدار دانشجوبان و دانش آموزان به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسى آمریكا، 78/ 8/ 12) 
3- عدالت طلبى و پیشرفت نظام جمهورى اسلامى، مقام معظم رهبرى در این باره فرمودند: «دشمنى نظام مستكبر آمریكایى و هر مستكبرى در دنیا با نظام اسلامى به خاطر پرچم برافراشته عدالت است. به خاطر این است كه مى بینند با نام اسلام و با تعالیم والاى اسلام كشورى دارد به سمت رشد و توسعه و پیشرفت علمى و عملى حركت مى كند، مى داند این جلوى نفوذ آنها را خواهد گرفت. آنها با هر كشورى كه خارج از قلمرو قدرت آنها به توسعه و پیشرفت علمى دست پیدا كند، مخالفند، آنها باهر كشورى كه در میدان علم و توسعه به سمت رقابت با آنها حركت كند، مخالفند.» (همان) 
4- آگاهى بخشى و موج بیدارى اسلامى نظام جمهورى اسلامى خود آگاهى و بیدارى مسلمان ها كه به واسطه پیروزى انقلاب اسلامى و شكل گرفته است نیز یكى از دلایل دشمنى آمریكا با جمهورى اسلامى است. مقام معظم رهبرى در این خصوص فرمودد: «امروز عمده دردسرها یى كه اردوگاه استكبار و مشخصاً آمریكا و صهیونیسم دچارش هستند كه این دردسرها خیلى زیاد هم است به خاطر این است كه مسلمان ها به یك خود آگاهى رسیده اند كه دراین خود آگاهى، امام بزرگوار و ملت ایران و انقلاب اسلامى ما نقش فراوانى داشته است. عمده دردسر آن ها از این ناحیه است، لذا مى خواهند این را بكوبند.» (نكته هاى ناب، پیشین، ص، 93 بیانات مقام معظم رهبرى در دیدار دانشجویان نمونه كشور، 79/ 9/ 7) 
سخن خویش را با این كلام از مرحوم امام به پایان مى بریم ایشان در مورد عمق دشمنى آمریكا با نظام اسلامى فرمودند: «نكته مهمى كه همه ما باید به آن توجه كنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است كه دشمنان ما و جهانخواران تا كى و تا كجا ما را تحمل مى كنند و تا چه مرزى استقلال و آزادى ما را قبول دارند، به یقین آنان مرزى جز عدول از همه هویتها و ارزشهاى معنوى و الهى مان نمى شناسند به گفته قرآن كریم هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما بر نمى دارند مگر اینكه شما را از دینتان برگردانند... آرى اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامى و انقلابى خود عدول كند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام را با دستهاى خود ویران نماید آن وقت ممكن است جهانخواران او را به عنوان یك ملت ضعیف و فقیر و بى فرهنگ به رسمیت بشناسند ولى در همان حدى كه آنها آقا باشند ما نوكر، آنها ابر قدرت باشند ما ضعبف، آنها ولى و قیم باشند ما جیره خوار و حافظ منافع آنها نه یك ایران با هویت ایرانى اسلامى...» (صحیفه نور، ج، 20 ص 237- 238) 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات